City HK

På vårt huvudkontor tar vi tar hand om er i Stockholm city

En stenkast från från Stadshuset ligger vårt huvudkontor i vackra lokaler från 1850-talet. Här bedrev Kungliga Myntverket sin verksamhet i många år.
Här hittar du hittar ni flera av våra Tekniska Förvaltare och fastighetstekniker. Här kan du även hälsa på vår kundtjänst och våra ekonomiska förvaltare.

Här på huvudkontoret i City sitter kärnan i Delagott med många års erfarenhet från fastighetsförvaltningens alla delar.

Här välkomnar vi gärna besökare och kunder som vill träffa oss, komma in och fika eller ni som har en fråga.

Bor du i en bostadsrättsförening i City? Eller bor du någon helt annanstans men vill ha hjälp ändå? Tveka då inte att höra av dig, oavsett vad du vill ha hjälp med!

Kontakta oss

Vi på huvidkontoret

Mats Frosteman

VD 073-318 28 00 mats.frosteman@delagott.se

Adama Sivard

Fastighetsskötare 08-33 12 10 adama.sivard@delagott.se

Hans Olausson

Fastighetsskötare 08-33 12 10 hans.olausson@delagott.se

Helge Hansen

Fastighetsskötare 08-33 12 10 helge.hansen@delagott.se

Daniel Usta

Fastighetsskötare 08-33 12 10 daniel.usta@delagott.se

Våra specialister för Underhållsplanering och Energieffektivisering

Philip Avén

Underhållsplanering 073-571 86 18 philip.aven@delagott.se

Peter Åkesson

Energieffektivisering 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Vi på ekonomiavdelnningen

Robin Yttring

Ekonomichef 08-33 12 10 robin.yttring@delagott.se

Emma Danielsson

Ekonom 08-33 12 10 emma.danielsson@delagott.se

Stefan Pettersson

Ekonom 08-33 12 10 stefan.pettersson@delagott.se

Janne Kämäräinen

Ekonom 073- 597 18 81 janne.kamarainen@delagott.se

Elin Desta

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 elin.desta@delagott.se

Arthur Struik

Ekonomiassistent 08-33 12 10 arthur.struik@delagott.se

Vi på kundtjänst

Linnea Larsson

Kundtjänstchef 08-33 12 10 linnea.larsson@delagott.se

Viktoria Edlund

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 viktoria.edlund@delagott.se

Nathalie Lodén

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 nathalie.loden@delagott.se

Amanda Grönberg

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 amanda.gronberg@delagott.se

Sälj, marknad & kommunikation

Frank Ingers

Sälj och marknad 070-434 96 29 frank.ingers@delagott.se