“Vi kan lita på att vi får kvalitet” BRF Barisen1

Läs kundcase

“Engagemang och kvalité” BRF Sätra äng

Läs kundcase

"Snabbfotade och kundorienterade" BRF Storstugan Täby

Läs kundcase

Teknisk och ekonomisk förvaltning med hållbarhet i fokus.

Ny bok ute! 3D-bokbild-utan-knapp

“Att leda och utveckla en bostadsrättsförening - från bra till bäst

Köp boken nu

185 nöjda bostadsrättföreningar och vi växer varje dag

Att driva en bostadsrättsförening är inte alltid så lätt. Det går åt mycket tid, du känner att du inte får valuta för arbetet du lägger ner eller kanske är det svårt att hålla koll på siffrorna med alla oväntade underhållskostnader. Det är här vi vill hjälpa dig. Vi erbjuder både teknisk och ekonomisk förvaltning, så att din förening blir kostnadseffektiv och dina medlemmar blir nöjda och stolta över sin förening. Hittills har vi hjälpt över 185 nöjda bostadsrättföreningar med deras förvaltning, och nu vill vi hjälpa dig. Det är dags att du ska få slappna av och lägga fokus på det du faktiskt tycker är roligast med att driva en bostadsrättsförening.

Lär känna oss bättre

Bli kund hos Delagott

På gång just nu

2021-05-24

BRF Storstugan Täby

2018 insåg man på BRF Storstugan i Täby att det kanske var dags att byta ekonomisk förvaltare till deras förening. Tack vare en tidigare kontakt...

Läs mer

Våra tekniska förvaltare

Mats Frosteman

VD 073-318 28 00 mats.frosteman@delagott.se

Adam Bardak

Förvaltare 070-752 61 08 adam.bardak@delagott.se

Fredrik Folkegård

Distriktchef 073-041 61 74 fredrik.folkegard@delagott.se

Marie Bergman

Distriktschef 073-037 82 70 marie.bergman@delagott.se

Mikael Nyström

Distriktschef 070-205 40 69 mikael.nystrom@delagott.se

Jörgen Kåhre

Distriktschef 070-230 40 74 jorgen.kahre@delagott.se

Filip Zelic

Distriktchef 070-774 24 16 filip.zelic@delagott.se

Anders Andersson

Distriktschef 0733-11 72 35 anders.andersson@delagott.se

Kimberly Hero

Förvaltare 072-263 06 63 kimberly.hero@delagott.se

Henning Holmberg

Distrikschef 070-645 69 04 henning.holmberg@delagott.se

Lars Hasselbach

Distriktschef 070-160 93 78 lars.hasselbach@delagott.se

Våra tjänster

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice

Energieffektivisering

Vi jobbar aktivt för att effektivisera era bostäders värmesystem för att sänka både kostnader och klimatpåverkan för föreningen.

Energieffektivisering