Teknisk och ekonomisk förvaltning med hållbarhet i fokus.

160 nöjda bostadsrättföreningar och vi växer varje dag

Att driva en bostadsrättsförening är inte alltid så lätt. Det går åt mycket tid, du känner att du inte får valuta för arbetet du lägger ner eller kanske är det svårt att hålla koll på siffrorna med alla oväntade underhållskostnader. Det är här vi vill hjälpa dig. Vi erbjuder både teknisk och ekonomisk förvaltning, så att din förening blir kostnadseffektiv och dina medlemmar blir nöjda och stolta över sin förening. Hittills har vi hjälpt över 160 nöjda bostadsrättföreningar med deras förvaltning, och nu vill vi hjälpa dig. Det är dags att du ska få slappna av och lägga fokus på det du faktiskt tycker är roligast med att driva en bostadsrättsförening.

Lär känna oss bättre

Bli kund hos Delagott

På gång just nu

2020-12-10

Äger du en bostadsrätt?

Sitter du i en bostadsrättsstyrelse eller funderar du på att göra det? Styrelseuppdrag i bostadsrättsföreningen är ett väldigt bra sätt att få...

Läs mer

Våra tekniska förvaltare

Delagotts ansta¨llda 200930 web-24

Mats Frosteman

VD 073-318 28 00 mats.frosteman@delagott.se
Adam Bardak

Adam Bardak

Förvaltare 070-752 61 08 adam.bardak@delagott.se
Jörgen Kåhre (1)

Jörgen Kåhre

Distriktschef 070-230 40 74 jorgen.kahre@delagott.se
person_gra°

Michael Traba

Franschisetagare 0762-122784 michael.traba@delagott.se
Lars Hasselbach

Lars Hasselbach

Förvaltare 070-160 93 78 lars.hasselbach@delagott.se
person_gra°

Daniel Swärd

Franchisetagare 073-402 45 42 daniel.sward@delagott.se
Filip Zelic

Filip Zelic

Distriktchef filip.zelic@delagott.se
Ska¨rmavbild 2021-01-12 kl. 11.07.46

Henning Holmberg

Distrikschef 0706-456904 henning.holmberg@delagott.se
Anders Andersson

Anders Andersson

Distriktschef 0733-117235 anders.andersson@delagott.se
Marie Bergman

Marie Bergman

Distriktschef 0730-37 82 70 marie.bergman@delagott.se
Ska¨rmavbild 2021-01-12 kl. 11.09.00

Mikael Nyström

Distriktschef 070-205 40 69 mikael.nystrom@delagott.se
Fredrik Folkegård

Fredrik Folkegård

Distriktchef 073-0416174 fredrik.folkegard@delagott.se
Kimberly Hero

Kimberly Hero

Förvaltare 0722 630663 kimberly.hero@delagott.se

Våra tjänster

Ekonomi

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening har full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med mera.

Ekonomi & Controlling
Service

Förvaltare

Vi tar fram långsiktiga underhållsplaner med hänsyn till hela föreningens ekonomi. Det sparar tid och pengar och sätter lagom nivå på medlemsavgifterna.

Förvaltare
Teknik

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice
Energi

Energieffektivisering

Vi jobbar aktivt för att effektivisera era bostäders värmesystem för att sänka både kostnader och klimatpåverkan för föreningen.

Energieffektivisering