“Vi kan lita på att vi får kvalitet” BRF Barisen1

Läs kundcase

“Engagemang och kvalité” BRF Sätra äng

Läs kundcase

"Snabbfotade och kundorienterade" BRF Storstugan Täby

Läs kundcase

Brf Sparven

Specialisten på bostadsrättsföreningar

Rekommenderat Företag för 6:e året i rad!

BadgeSixYears

Vi är stolta och tacksamma för alla fina betyg vi fått från våra kunder! Stort tack från oss alla på Delagott

Läs mer om oss på Reco.se

För dig som vill känna stolthet!

Vår förvaltning är en skräddarsydd hjälp som genom samarbete och engagemang utvecklar din bostadsrättsförening.

Vi är en helhetsleverantör och arbetar med proaktiv förvaltning där målet är att fungera som styrelsens coach. Som en Delagott-BRF är allt möjligt, har ni idéer så vill vi höra dem och framförallt så vill vi genomföra dem. Eftersom styrelsen är expert på just sin förening och vi är expert på förvaltningen av föreningen så är vi övertygade om att vi når bäst resultat tillsammans. Tillsammans tar vi er förening från Bra till Bäst!

Lär känna oss bättre

Bli kund hos Delagott

Våra tjänster

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice

Energieffektivisering

Vi jobbar aktivt för att effektivisera era bostäders värmesystem för att sänka både kostnader och klimatpåverkan för föreningen.

Energieffektivisering

På gång just nu

2024-01-05

Nyhetsbrev

Nya lagar för fastighetsägare och BRF:er! - Vad behöver du veta?

Läs mer

Våra distriktschefer

Fredrik Folkegård

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 073-041 61 74 fredrik.folkegard@delagott.se

Mikael Nyström

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-205 40 69 mikael.nystrom@delagott.se

Jörgen Kåhre

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-230 40 74 jorgen.kahre@delagott.se

Daniel Blomqvist

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 073-928 44 30 daniel.blomqvist@delagott.se

Anders Andersson

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 073-311 72 35 anders.andersson@delagott.se

Marcus Wahlberg

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 073-686 53 83 marcus.wahlberg@delagott.se

Filip Zelic

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-774 24 16 filip.zelic@delagott.se

Adam Bardak

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-752 61 08 adam.bardak@delagott.se

Tsvetan Chakali

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-401 53 53 tsvetan.chakali@delagott.se

Kasper Hellström

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 072-506 00 85 kasper.hellstrom@delagott.se

Per Bertilsson

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 073-684 93 11 per.bertilsson@delagott.se

Christopher Carlsson

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 0702-287020 christopher.carlsson@delagott.se

Peter Åkesson

Distriktschef & Fastighetsförvaltare 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se