Farsta/Älvsjö

Vi tar hand om er i Farsta & Älvsjö

I vårt distrikt Farsta/Älvsjö träffar man distriktsansvarige Filip Zelic med kontor i Farsta.
Filip har i sin unga ålder redan samlat på sig en rad erfarenheter av komplexa förvaltningsuppdrag.

I Farsta/Älvsjö hjälper Filip och teamet er med allt inom förvaltning, stort som smått.
Här ligger fokus på kundens dagliga utmaningar och alla fastigheternas skötsel är i goda händer.

Precis som alla inom Delagott är Filip helst ute hos kunder och nås enklast på telefon med snabb återkoppling, smarta lösningar och kunden i fokus.

Bor du i en bostadsrättsförening i Farsta eller Älvsjö? Eller bor du någon helt annanstans men vill ha hjälp ändå? Tveka då inte att höra av dig, oavsett vad du vill ha hjälp med!

Kontakta oss

Vi i Farsta/Älvsjö

Filip Zelic

Distriktchef 070-774 24 16 filip.zelic@delagott.se

Marina Zelic

Förvaltare 08-33 12 10 marina.zelic@delagott.se

Hans Olausson

Fastighetsskötare 08-33 12 10 hans.olausson@delagott.se

Adama Sivard

Fastighetsskötare 08-33 12 10 adama.sivard@delagott.se

Odd Linnerstam

Fastighetsskötare odd.linnerstam@delagott.se

Våra specialister för Underhållsplanering och Energieffektivisering

Philip Avén

Underhållsplanering 073-571 86 18 philip.aven@delagott.se

Peter Åkesson

Energieffektivisering 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Vi på ekonomiavdelningen

Robin Yttring

Ekonomichef 08-33 12 10 robin.yttring@delagott.se

Emma Danielsson

Ekonom 08-33 12 10 emma.danielsson@delagott.se

Stefan Pettersson

Ekonom 08-33 12 10 stefan.pettersson@delagott.se

Janne Kämäräinen

Ekonom 073- 597 18 81 janne.kamarainen@delagott.se

Elin Desta

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 elin.desta@delagott.se

Arthur Struik

Ekonomiassistent 08-33 12 10 arthur.struik@delagott.se

Vi på kundtjänst

Linnea Larsson

Kundtjänstchef 08-33 12 10 linnea.larsson@delagott.se

Viktoria Edlund

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 viktoria.edlund@delagott.se

Nathalie Lodén

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 nathalie.loden@delagott.se

Amanda Grönberg

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 amanda.gronberg@delagott.se

Några av våra tjänster

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Långtidsplanering

Med hjälp av en 15-årig ekonomisk simulering kan vi se vilka åtgärder som skulle påverka ert behov av att ändra årsavgiften.

Övriga tjänster

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice

Vi finns för dig som vill känna stolthet.

Vår förvaltning är en skräddarsydd hjälp som genom samarbete och engagemang utvecklar din bostadsrättsförening.

Låter det som något för dig? Tveka i sådana fall inte på höra av dig till oss.

Kontakta oss

Vad våra kunder tycker