Kungsholmen

Vi tar hand om er på- och runt Kungsholmen

I vårt distrikt Kungsholmen hittar ni ett energiskt team med Fredrik Folkegård som distriktschef.
Fredrik har en bakgrund som internationell projektledare på Ericson i många år innan han sadlade om till fastighetsförvaltare.

Hos teamet på Kungsholmen får ni hjälp med allt som handlar om förvaltning. I tillägg så är Kungsholmen-teamet mycket duktiga på att stötta och coacha er i styrelsearbetet. Om ni vill få hjälp med att spetsa er styrelse och vara riktigt effektiva och hitta stoltheten i uppdraget så har du hittat rätt!

Inte oväntat så tillbringar hela Kungsholmen-teamet mycket tid hos sina föreningar men tar gärna emot besök på kontoret på Norr Mälarstrand. Boka in en tid och kom in på fika och en pratstund.

Bor du i en bostadsrättsförening på- eller runt Kungsholmen? Eller bor du någon helt annanstans men vill ha hjälp ändå? Tveka då inte att höra av dig, oavsett vad du vill ha hjälp med!

Kontakta oss

Vi på Kungsholmen

Fredrik Folkegård

Distriktchef 073-041 61 74 fredrik.folkegard@delagott.se

Kimberly Hero

Förvaltare 072-263 06 63 kimberly.hero@delagott.se

Anna Krapivina

Förvaltarassistent 076-038 91 52 anna@delagott.se

Adama Sivard

Fastighetsskötare 08-33 12 10 adama.sivard@delagott.se

Filippa Kåhre

Fastighetsskötare filippa.kahre@delagott.se

Alexandra Moraeus

Assisterande Fastighetsförvaltare 08-33 12 10 alexandra.moraeus@delagott.se

Våra specialister för Underhållsplanering och Energieffektivisering

Philip Avén

Underhållsplanering 073-571 86 18 philip.aven@delagott.se

Peter Åkesson

Energieffektivisering 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Vi på ekonomiavdelningen

Robin Yttring

Ekonomichef 08-33 12 10 robin.yttring@delagott.se

Emma Danielsson

Ekonom 08-33 12 10 emma.danielsson@delagott.se

Stefan Pettersson

Ekonom 08-33 12 10 stefan.pettersson@delagott.se

Janne Kämäräinen

Ekonom 073- 597 18 81 janne.kamarainen@delagott.se

Elin Desta

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 elin.desta@delagott.se

Arthur Struik

Ekonomiassistent 08-33 12 10 arthur.struik@delagott.se

Vi på kundtjänst

Linnea Larsson

Kundtjänstchef 08-33 12 10 linnea.larsson@delagott.se

Viktoria Edlund

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 viktoria.edlund@delagott.se

Nathalie Lodén

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 nathalie.loden@delagott.se

Amanda Grönberg

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 amanda.gronberg@delagott.se

Några av våra tjänster

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Energieffektivisering

Vi jobbar aktivt för att effektivisera era bostäders värmesystem för att sänka både kostnader och klimatpåverkan för föreningen.

Energieffektivisering

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice

Vi finns för dig som vill känna stolthet.

Vår förvaltning är en skräddarsydd hjälp som genom samarbete och engagemang utvecklar din bostadsrättsförening.

Låter det som något för dig? Tveka i sådana fall inte på höra av dig till oss.

Kontakta oss

Vad våra kunder säger om oss