Nacka

Din fastighetsförvaltare i Nacka

Med Delagott får ni en nära och tillgänglig förvaltare för er verksamhet. Vi tar ett helhetsgrepp om er bostadsrättsförenings ekonomi, controlling och fastighetsskötsel. Det blir effektivare och tryggare så!

I Nacka och Sickla ansvarar Peter Åkesson. Peter har en lång bakgrund inom event och marknadsprojekt.
Han är van att hantera stora och ofta komplexa ärenden och projekt.

Peter har i flera år arbetat och hjälpt BRF:er med energieffektivisering och ser fram emot att hjälpa fler föreningar med energibesparingar. Hos Peter får ni snabba svar och noggrann förvaltning. 

Bor du i en bostadsrättsförening i Nacka, Värmdö eller Södermalm? Eller bor du någon helt annanstans men vill ha hjälp ändå? Tveka då inte att höra av dig, oavsett vad du vill ha hjälp med!

Kontakta oss

Vi i Nacka

Peter Åkesson

Distriktschef 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Adama Sivard

Fastighetsskötare 08-33 12 10 adama.sivard@delagott.se

Våra specialister för Underhållsplanering och Energieffektivisering

Philip Avén

Underhållsplanering 073-571 86 18 philip.aven@delagott.se

Peter Åkesson

Energieffektivisering 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Vi på ekonomiavdelningen

Robin Yttring

Ekonomichef 08-33 12 10 robin.yttring@delagott.se

Emma Danielsson

Ekonom 08-33 12 10 emma.danielsson@delagott.se

Stefan Pettersson

Ekonom 08-33 12 10 stefan.pettersson@delagott.se

Janne Kämäräinen

Ekonom 073- 597 18 81 janne.kamarainen@delagott.se

Elin Desta

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 elin.desta@delagott.se

Arthur Struik

Ekonomiassistent 08-33 12 10 arthur.struik@delagott.se

Vi på kundtjänst

Linnea Larsson

Kundtjänstchef 08-33 12 10 linnea.larsson@delagott.se

Viktoria Edlund

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 viktoria.edlund@delagott.se

Nathalie Lodén

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 nathalie.loden@delagott.se

Amanda Grönberg

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 amanda.gronberg@delagott.se

Några av våra tjänster

Medlemsservice

Vi välkomnar era nyinflyttade medlemmar och introducerar dem till föreningens faciliteter, regler samt utför praktiska sysslor, med mera.

Medlemsservice

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Energieffektivisering

Vi jobbar aktivt för att effektivisera era bostäders värmesystem för att sänka både kostnader och klimatpåverkan för föreningen.

Energieffektivisering

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Vi finns för dig som vill känna stolthet.

Vår förvaltning är en skräddarsydd hjälp som genom samarbete och engagemang utvecklar din bostadsrättsförening.

Låter det som något för dig? Tveka i sådana fall inte på höra av dig till oss.

Kontakta oss

Vad tycker våra kunder