Västerort

Vi tar hand om er i Västerort

Distrikt Västerort utgår från Annedal i Bromma. Daniel Blomqvist ansvarar för distriktet och har en lång bakgrund inom förvaltning med flera komplexa uppdrag bakom sig. Som uppvuxen i området så har Daniel också en enastående kunskap om Bromma och Hässelby

Delagott i Västerort erbjuder så klart allt inom förvaltning men har har också särskild expertis inom Underhållsplanering, byggprojekt och proaktiv förvaltning.

Daniel och teamet i Bromma/Hässelby är närvarande förvaltare och tekniker som lägger tid och engagemang på sina på sina föreningar. Så, kontoret i Bromma är obemannat men aldrig långt borta. De är snabba på både mail och telefon.

Bor du i en bostadsrättsförening i Bromma eller Hässelby? Eller bor du någon helt annanstans men vill ha hjälp ändå? Tveka då inte att höra av dig, oavsett vad du vill ha hjälp med!

Kontakta oss

Vi i Bromma/Hässelby

Daniel Blomqvist

Distriktschef 073-928 44 30 daniel.blomqvist@delagott.se

Helge Hansen

Fastighetsskötare 08-33 12 10 helge.hansen@delagott.se

Odd Linnerstam

Fastighetsskötare odd.linnerstam@delagott.se

Våra specialister för Underhållsplanering och Energieffektivisering

Philip Avén

Underhållsplanering 073-571 86 18 philip.aven@delagott.se

Peter Åkesson

Energieffektivisering 070-824 01 86 peter.akesson@delagott.se

Vi på ekonomiavdelning

Robin Yttring

Ekonomichef 08-33 12 10 robin.yttring@delagott.se

Emma Danielsson

Ekonom 08-33 12 10 emma.danielsson@delagott.se

Stefan Pettersson

Ekonom 08-33 12 10 stefan.pettersson@delagott.se

Janne Kämäräinen

Ekonom 073- 597 18 81 janne.kamarainen@delagott.se

Elin Desta

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 elin.desta@delagott.se

Arthur Struik

Ekonomiassistent 08-33 12 10 arthur.struik@delagott.se

Vi på kundtjänst

Linnea Larsson

Kundtjänstchef 08-33 12 10 linnea.larsson@delagott.se

Viktoria Edlund

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 viktoria.edlund@delagott.se

Nathalie Lodén

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 nathalie.loden@delagott.se

Amanda Grönberg

Förvaltningsassistent 08-33 12 10 amanda.gronberg@delagott.se

Några av våra tjänster

Förvaltare

Våra förvaltare avlastar er med allt som en bostadsrättsförening har att ta hand om, t.ex. verksamhetsplanering, energifrågor och upphandling.

Förvaltare

Fastighetsskötsel

Fastighetsskötarna besöker våra kunders fastigheter veckovis. Dom ansvarar bla. för service, justering av värmesystem, ventilation och mindre...

Fastighetsskötsel

Ekonomi & Controlling

Vi hjälper er förening att ha full koll på ekonomin. Vi hanterar avgiftsavier, budgetering och analys, förhandlar priser och lånevillkor med...

Ekonomi & Controlling

Långtidsplanering

Med hjälp av en 15-årig ekonomisk simulering kan vi se vilka åtgärder som skulle påverka ert behov av att ändra årsavgiften.

Övriga tjänster

Vi finns för dig som vill känna stolthet.

Vår förvaltning är en skräddarsydd hjälp som genom samarbete och engagemang utvecklar din bostadsrättsförening.

Låter det som något för dig? Tveka i sådana fall inte på höra av dig till oss.

Kontakta oss

Se vad våra kunder tycker om oss